Fortuna Poiana Campina nu a produs surpriza. Poiana-Dinamo 2- 5

Fortuna Câmpina învinsă de Dinamo... în prelungiri. Fortuna Câmpina - Dinamo 2-5

Fortuna Poiana Câmpina, a rezistat timp de 90 de minute şi a pus multe probleme bucureştenilor, reuşind să marcheze de două ori în poarta celor de la Dinamo.
Campinenii au început în forţă meciul şi puteau deschide scorul încă din minutul 2 Munteanu a fost faultat, în careu, dar asistentul Demetrescua arătat un offside, decizia fiind una greşită.
Tot gruparea de liga a 2 a, are o nouă ocazie de a marca, în minutul 40 Honciu a șutat peste bară transversală.
0-0 la pauză după o repriză în care Dinamo parcă nici nu a existat pe teren
După pauză fotbal spectacol…
În minutul 51, Fortuna a deschis scorul, prin fostul dinamovist Cioinac , acesta a marcat cu un şut violent de la 10 metri, după o lovitură indirectă din careul lui Dinamo.
După 7 minute (minutul 58) Fortuna putea da lovitura de graţie, Chipirliu a şutat în Samoilă, după ce a rămas singur cu portarul bucureştean.
În minutul 61, ocaziile s-au răzbunat Rotariu a restabilit egalitatea, printr-un şut care s-a dus printre picoarele lui Popescu  .
Dinamo şi-a revenit din şoc şi în minutul 63 Rotariu a marcat pentru 2-1 dintr-o pasă excelentă a lui V.Lazăr.
 Fortuna a reechilibrat partida, Munteanu reuşind să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj (min. 72) cu un şut la colţul scurt.
După 90 de minute de joc s-a intrat în prelungiri.
Jucătorii Fortunei în prelungiri au căzut fizic, dând ocazia dinamoviştilor să mai marcheze de 3 ori.
Bilinski cu o dublă şi Rotariu cu un gol, au dus scorul la 5-2 pentru Dinamo, bucureştenii aratand fotbal  în partida de aseară de pe “Ilie Oana ” doar în cele două reprize de prelungiri.
Fortuna: Popescu – Aldea, M. Marin (cpt), Șandru (53 Dobrosavlevici), Damian – Cioinac (70 Antohi), Minciună – V. Munteanu, Honciu, Zsiga (66 Buhuși) – Chipirliu. Antrenor: Florin Stăncioiu.
Dinamo: Samoilă – Fai, Durimel, Cordoș, Filip (95 Șerban) – Bărboianu, Miranda – Firțulescu (55 Gavrilă), Lazăr (cpt), Rotariu – Alexe (73 Bilinski). Antrenor: Flavius Stoican.