Surpriza mare in Ghencea . Steaua – Ceahlaul 0-1

Campioana en-titre a Ligii 1 a suferit aseara prima şi sperăm nici ultima

înfrângere din campionat, de la nimeni alţii decât de la Ceahlăul Piatra-Neamt, echipa aflată pe locul 8 după victoria din această seară.

Meciul a debutat cu o ocazie a Ceahlăului în minutul 8 prin Achim, însă portarul Arlauskis a respins în corner. În minutul 39 Popadiuc ratează încă o ocazie pentru Ceahlăul, iar în minutul 48 Achim înscrie pentru oaspeti . Scorul devine 0-1 pentru nemţeni.

Până la sfârşitul partidei,moldovenii mai ratează încă 2 ocazii importante prin Dumitraș în minutul 54 şi Ștefănescu în minutul 72.

Singura ocazie de gol a steliştilor fiind în minutul65, dar Chipciu nu reuşeşte să-l învingă pe Calancea.

Ca şi când situaţia nu ar fi fost dramatică pentru stelişti, Chipciu şi Filip lasa echipa în 9 oameni.

Trebuie să recunoaştem că arbitrul a avut mare ” curaj ” să elimine doi stelişti din teren în cadrul aceluiaşi meci .