Programul complet al sportivilor romani la Olimpiada de la Soci 2014


JO de iarna 2014
JO de iarna 2014
Foto: Facebook
 Timea Sara (finala probei de schiatlon) va fi prima reprezentanta a Romaniei care va concura la Soci, la Jocurile Olimpice de iarna, informeaza site-ul oficial al Comitetului Olimpic si Sportiv Roman, conform Digisport. Tara noastra va fi reprezentata de 24 de sporitivi in Rusia. 

Programul celor 24 de sportivi romani la Soci:


Sambata, 8 februarie

12.00 – Timea Sara – schi fond – 7,5/7,5 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16:30 – Cornel Dumitru Puchianu – biatlon – 10 km sprint masculin, finala (Centrul Laura)
16.30 – Valentin Cretu – sanie – simplu masculin, mansa 1 si 2 (Complexul Sanki)
18.30 – Sorin Iulian Patea – sarituri cu schiurile – trambulina normala, calificari (Arena Russki Gorki)

Duminica, 9 februarie

09.00 – Ioan Valeriu Achiriloaie – schi alpin – coborâre masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – 15/15 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16.30 – Eva Tofalvi – biatlon – 7,5 km sprint feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 – Valentin Cretu – sanie – simplu masculin, finala (Complexul Sanki)
19.30 – Sorin Iulian Pîtea (daca se califica) – sarituri cu schiurile – trambulina normala, finala (Arena Russki Gorki)

Luni, 10 februarie

09.00 – Ania Monica Germaine Caill – schi alpin – super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.00 – Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) – schi alpin – super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.30 – Cornel Dumitru Puchianu – biatlon – 12,5 km urmarire masculin, finala (Centrul Laura)
16.45 – Raluca Nicoleta Stramaturaru – sanie – simplu feminin, mansa 1 si 2 (Complexul Sanki)

Marti, 11 februarie

12.00 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – sprint individual, finala (Centrul Laura)
14.00 – Timea Sara – schi fond – sprint individual feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 – Eva Tofalvi – biatlon – 10 km urmarire feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 – Raluca Nicoleta Stramaturaru – sanie – simplu feminin, finala (Complexul Sanki)

Miercuri, 12 februarie

09.00 – Ania Monica Germaine Caill – schi alpin – coborare feminin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.15 – Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu sovaiala – sanie – dublu masculin, finala (Complexul Sanki)

Joi, 13 februarie

09.30 – Maria Marinela Mazilu – skeleton – simplu feminin, calificari (Complexul Sanki)
12.00 – Timea Sara – schi fond – 10 km clasic, finala (Centrul Laura)
16.00 – Cornel Dumitru Puchianu – biatlon – 20 km individual masculin, finala (Centrul Laura)
16.00 – Eva Tofalvi – biatlon – 15 km individual feminin, finala (Centrul Laura)
17.00 – Zoltan Kelemen – patinaj artistic – individual masculin, programul scurt (Patinoarul Iceberg)
18.15 – Raluca Nicoleta Stramaturaru, Valentin Cretu, Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu sovaiala – sanie – stafeta echipe, finala (Complexul Sanki)

Vineri, 14 februarie

09.00 – Ioan Valeriu Achiriloaie – schi alpin – super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – 15 km clasic, finala (Centrul Laura)
13.30 – Ioan Valeriu Achiriloaie (daca se califica) – schi alpin – super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
14.30 – Dorin Dumitru Velicu – skeleton – simplu, calificari (Complexul Sanki)
17.00 – Zoltan Kelemen – patinaj artistic – individual masculin, programul liber (Patinoarul Iceberg)
17.40 – Maria Marinela Mazilu (daca se califica) – skeleton – simplu feminin, finala (Complexul Sanki)
19.30 – Sorin Iulian Patea – sarituri cu schiurile – trambulina mare, calificari (Arena Russki Gorki)

Sambata, 15 februarie

09.00 – Ania Monica Germaine Caill – schi alpin – super-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.45 – Dorin Dumitru Velicu (daca se califica) – skeleton – simplu, finala (Complexul Sanki)
19.30 – Sorin Iulian Pîtea (daca se califica) – sarituri cu schiurile – trambulina mare, finala (Arena Russki Gorki)

Duminica, 16 februarie

17.00 – Cornel Dumitru Puchianu – biatlon – 15 km mass-start, finala (Centrul Laura)
18.15 – Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate – bob – bob doi, mansa 1 (Complexul Sanki)

Luni, 17 februarie

16.30 – Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate – bob – bob doi, finala (Complexul Sanki)
17.00 – Eva Tofalvi – biatlon – 12,5 km mass-start, finala (Centrul Laura)

Marti, 18 februarie

09.00 – Ania Monica Germaine Caill – schi alpin – slalom-urias, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 – Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) – schi alpin – slalom-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
17.15 – Maria Adela Constantin, Andreea Grecu – bob – bob doi feminin, mansa 1 (Complexul Sanki)

Miercuri, 19 februarie

09.00 – Alexandru George Barbu – schi alpin – slalom-urias, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 – Alexandru George Barbu (daca se califica) – schi alpin – slalom-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.45 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – sprint clasic echipe, finala (Centrul Laura)
16.15 – Maria Adela Constantin, Andreea Grecu – bob – bob doi, finala (Complexul Sanki)

Sambata, 22 februarie

11.30 – Timea Sara – schi fond – 30 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
14.45 – Alexandru George Barbu – schi alpin – slalom masculin, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.15 – Alexandru George Barbu (daca se califica) – schi alpin – slalom masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.30 – Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan – bob – bob patru, mansa 1 (Complexul Sanki)

Duminica, 23 februarie

09.00 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – 50 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
11.30 – Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan – bob – bob patru, finala (Complexul Sanki).

 sursa:www.hotnews.ro

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s